WorldMap

Amerikan İngilizcesi

İzmir'de İngilizce (Amerikan İngilizcesi) Kursu

İngilizce, dünya halkları baz alındığında her 4 kişiden bir tanesinin en azından temel düzeyde kullanabildiği evrensel bir dildir. Uluslararası siyasi ve ticari ilişkilerin lokomotifi ve değişik dönemlerde baş güç olan Birleşik Krallık ve özellikle Amerika Birleşik Devletleri aracılığı ile geniş coğrafyalara yayılmıştır. Günümüz iş dünyasında bırakınız İngilizceyi, artık ikinci bir dilin konuşulmaya başlandığı bu dönemde '' İngilizce bilmiyorum '' demek, artık mümkün olmayan bir olgudur.

İzmir'de etkin İngilizce (Amerikan İngilizcesi) veren kursumuz özellikle Amerikan kültürü ve Amerikan iş dünyasına adapte olmak isteyen öğrencilerimiz için hazırladığımız bu Amerikan kültür ve yaşam destekli İngilizce konuşma programımızla Amerikan aksanı ile İngilizce konuşmayı öğreneceksiniz. Anadili İngilizce olan ve tamamen Amerikan aksanı ile konuşan öğretmenlerimiz İzmir'deki İngilizce (Amerikan İngilizcesi) kursumuzda direkt metodla İngilizce (Amerikan İngilizcesi) eğitimi vermektedir.

Sizlere eşsiz metodumuzla İngilizce (Amerikan İngilizcesi) öğreten kursumuzda Amerikan aksanına ve Amerikan kültürüne sahip olmak bakın sizlere nasıl katkı sağlayacak:

  • Amerika'da sizi bekleyen yaşama ve Amerikan kültürüne kolayca adapte olabileceksiniz,
  • Birleşik Devletlerde kolayca iş hayatına atılabilecek ve kariyer fırsatlarını daha kolay yakalayabileceksiniz,
  • Amerika'dalisans ve / veya lisansüstü eğitimi alabileceksiniz. Tabi bunun için öncelikle kabul edilebilir TOEFL skorunuzun olması gerektiğini unutmamalısınız. (Upper Intermediate seviyesine ulaşan her öğrencimize İngilizce kursumuzda TOEFL eğitimi veriyoruz)
  • Bir çok İngilizce bilgi ve İngilizce belgeye ulaşıp kaynakçaları doğru anlayabilecek ve İngilizceyi rahatça konuşabileceksiniz.
  • 25 yıllık yurtdışı eğitim tecrübemizle New York, Miami, San Francisco, Los Angeles ve Boston'daki yerel dil okullarımızla İngilizce (Amerikan İngilizcesi) eğitiminizi taçlandıracaksınız. (Bkz alt bölüm yurtdışı eğitim)

İngilizce yaşam gerekliliğidir. Bu nedenle hayatın her noktasına dokunan örneklerle çoğaltabileceğimiz birçok eylemi başarmak ancak ve ancak İngilizce bilmek ile mümkündür.

Siz de '' Dünya vatandaşı '' olabilmek istiyorsanız doğru sayfalarda geziniyorsunuz. Yıllarca aldığınız İngilizce eğitimleri size sadece zaman kaybı olarak geri döndüyse, daha fazla zaman kaybetmeden özel eğitim sistemimizle en kısa sürede tanışın. Derslerimize misafir olarak katılın, İngilizceyi nasıl garantili öğrettiğimizi sizlere de gösterelim. İngilizceyi (Amerikan İngilizcesini) konuştukça dünyayla nasıl iletişime geçtiğinizi siz görün. Temel İngilizce (Amerikan İngilizcesi) kelime bilgisi ve gerekli dilbilgisi yapısının temelini bugünden atın. Amerika'da seyahat, alışveriş gibi sosyal etkileşimlerin tadını çıkarmak ve fikirlerinizi, görüşlerinizi özgürce - aracısız paylaşmayı öğrenmek için İngilizce (Amerikan İngilizcesi) dil becerilerinizi bizimle geliştirin.

 

Direkt Metod ile Amerikan İngilizcesi Kurs ve Disiplini

İzmir'de İngilizce (Amerikan İngilizcesi) konuşma kursunu Direk Metod farkı ile alın, İngilizcenizle fark yaratın. İzmir İngilizce (Amerikan İngilizcesi) Kursu için Ege Lisan'a bugün ulaşın. Kurumumuzda İngilizce eğitimi standart kurslardan farklı olarak konuşma odaklı verilir.

Öğrencilerimize Özel Gelişmiş İnteraktif Seviye Belirleme Sınavı: Kursiyerimiz dilerse ücretsiz interaktif İngilizce seviye belirleme sınavına katılabilir. İnteraktif işletim sistemimiz 4 ana seviyede, 16 kur ve 164 sorudan oluşan 6 seçenekli bilgisayar destekli gelişmiş bir sınav sistemidir ve sadece Ege Lisan öğrencileri için özel hazırlanmıştır. Başka hiç bir eğitim kurumunda bulunmamaktadır. Sınav sonucunda öğrencimizin eksik olduğu konular tek tek saptanır ve kursumuzda bu eksikler giderilir. Seviye belirleme sınavı tüm öğrencilerimize ücretsiz yapılmaktadır.

Kursunuzu Her Yere Yanınızda Götürün: İngilizce kursumuza kayıt olan her öğrencimiz için lisans bedelleri ödenmiş interaktif ödev, egzersiz ve çalışma yapabilecekleri bir arayüz kurulur. Bunun için her kursiyerimizin rahatça kullabileceği internet bağlantısı olan tercihen yanında taşıyabilecekleri laptop ve netbook yoksa masaüstü bir bilgisayara sahip olması gereklidir. Ege Lisan'da öğretmenlerimiz tarafından verilen eğitimin bir kopyası öğrencilerimize verilir. Böylece öğrencilerimiz kurs dışında da diledikleri zaman işyerinde, evde, tatilde ders tekrarı ve ödevleri yapma olanağı bulurlar, kurstan kopmazlar.izmir afganca, izmir almanca, izmir arapça, izmir çince, izmir danca, izmir danish, izmir dutch, izmir farsça, izmir filipince, izmir fransızca, izmir galce, izmir hollandaca, izmir ingilizce, izmir ispanyolca, izmir isveççe, izmir italyanca, izmir japonca, izmir korece, izmir latince, izmir lehçe, izmir NLP ile ingilizce, izmir polonyaca, izmir portekizce, izmir rusça, izmir swahili, izmir tagalog, izmir tayca, izmir vietnamca, izmir welsch, izmir yunanca kurs

Kurs Devamlılığı ve Dijital Takip: Kurs öğretmenimizin ders dışında verdiği tüm interaktif ödev ve çalışmalar kursiyer tarafından bu platformlar üzerinde düzenli yapılır. Sistem, yapılan tüm sınav, egzersiz ve ödevlerin raporunu internet aracılığı ile bir kopyasını kursiyere, bir kopyasını Ege Lisan ve Bilgisayar Merkezine, bir tanesini de öğretmenimize düzenli olarak gönderir. Böylece öğrencimizin gelişimi, yaptığı uygulama ve ödevler hem yönetim hem de öğretmen tarafından günü gününe takip edilir.

Kurs Disiplini: Üzerine düşen ödev ve görevleri serbest zamanında 3 kez yerine getirmeyen ya da devamsızlığı %15 barajını aşan öğrencimiz önce uyarılır, tekrarında bir sonraki eğitim programına kadar kaydı dondurulur. Üçüncü bir ihmal durumunda ise kursla ilişiği kesilir. Profesyonel eğitimciler olarak bu şekilde disiplinize bir ciddi çalışma hem kursiyerin hem de kurumumuzun yararına olduğunu savunuyor ve inanıyoruz.

İngilizce (Amerikan İngilizcesi) Öğrenmenin İpuçları

1. Hem yazılı hem de sözlü Amerikan İngilizcesinde bazı kelime çiftleri “kısaltma” denen daha kısa bir şekilde birleştirilir. Konuşma İngilizcesi’nde bir kelime çifti için kısaltma söz konusuysa, uzun halleri nispeten çok sık kullanılmaz (çoğunlukla vurgu için kullanılır). Örneğin, “it is” kelimeleri genellikle “it’s” diye yazılır ve telaffuz edilir.

2. İngilizce yazımın direk olmadığını göreceksiniz. Aynı sesler farklı harflerle yazılabilir.

3. Bazen aynı şekilde yazılan İngilizce kelimelerin farklı anlamları ve telaffuzları olabilmektedir. Direk Metodumuz içerik yoluyla size bu ayrımı yapabilmeyi öğretir.

4. İngilizce kelimelerin tekil ve çoğul halleri vardır fakat bunların eril ve dişil (maskülen ve feminen) halleri İngilizcede yoktur.

Ücretsiz İngilizce Seviye Belirleme

Belli bir İngilizce seviyesine sahip olan katılımcılarımız arzu ederlerse bilgisayar üzerinden 6 cevap seçenekli 164 sorudan oluşan interaktif seviye belirleme sınavına katılarak İngilizce seviyelerini ölçebilirler. İngilizce seviye belirleme sınavımız bedelsiz ve herkese açıktır. Ücretsiz İngilizce seviye belirleme sınavına katılmak için yabancı diller departmanımızdan randevu alabilirsiniz.

İngilizce Eğitim Programımız

Direkt metod farkı ile aşağıdaki ortak program çerçevesinde eğitim veriyoruz. Katılımcılarımız İngilizce kursuna kayıt olmadan önce kendi kişisel bilgisayarlarına lisans bedellerini ödediğimiz eğitim programını yüklüyor ve kurs haricinde hem işyerlerinde hem de evlerinde kendilerine verdiğimiz İngilizce alıştırma ve ödevlerini yapmalarını sağlıyoruz. İngilizce dil kursumuzda uyguladığımız eğitim programı, müfredat, kur ve konular aşağıdaki şekliyle işlenir. Her konu 1 ders saatinde öğrenciye sunulur. (Örneğin 84 konu = 84 ders saati)

ELEMENTARY (TEMEL SEVİYE): Temel seviyeyi alan bir kursiyerimiz tanıdık kişi, nesne ya da objeleri tanımlayan basit bir metni anlayabilir, cümleden fikri yakalayabilir ve tahmin yeteneğini rahatça kullanabilir. Kendisine yöneltilen basit soruları anlayabilir. Diyalog halinde bulunduğu kişinin ne istediğini, nerede olduğunu, kim olduğunu anlayabilir. Yiyecek, içecek, giyecek, temel kelime ve durumlardan türevli 100 ila 300 kelime dağarcığından oluşan genel konulardan oluşan temel cümleleri çözebilir ve basit cümleler kurarak, tam tümceleri ve gramer yapısını kuramasa bile karşısındaki ile iletişime geçebilir. Temel 5 yanıttan oluşan diyalogları çözebilir. Örneğin bir filmdeki ana karakterin kim olduğu, konuşmanın nerede, ne zaman geçtiği, konunun ana fikrinin ne olduğunu rahatça anlayabilir.

1.KUR KONULARI

 1- İlk İngilizce kelimeler
 2- Şimdiki zaman ve İngilizce fiillere giriş
 3- Niteleme Sıfatları ve İngilizce Ek Fiiller
 4- İngilizce Sayılara Giriş
 5- Tekil Ve çoğul İngilizce adlar ve şimdiki zaman
 6- Saatler ve İngilizce sayılar
 7- Temel sorular ve İngilizce yanıtları
 8- Yiyecek içecekler
 9- Giysiler
 10- Kim-ne-nerede-hangi İngilizce soru kalıpları

 Genel Tekrar

2.KUR KONULARI

 11- Ad tümleci-Şimdiki zaman, İnsanlar ve hayvanlar-İngilizce Durum Zarfları
 12- İnsanlar ve hayvanlar-İngilizce Durum Zarfları
 13- Büyük ve küçük ad
 14- Biçim ve renkler-İngilizce Karşılaştırma-Üstünlük
 15- Sağ ve sol-3. Tekil Şahıs
 16- Olumsuz İngilizce eylemler
 17- İngilizce Çoğul şahıslar
 18- Birkaç İngilizce edat daha
 19- İnsan vücudu-Baş-El-Yüz-Ayak
 20- Şimdiki-Geçmiş ve İngilizce Gelecek Zaman

 Genel Tekrar

3.KUR KONULARI

 21- İnsanları betimleyen İngilizce sıfatlar
 22- Nicelik bildiren İngilizce sıfatlar
 23- Giysiler,İçeride ve dışarıda durumları
 24- Renkler-Sayılar
 25- Gerçek ve gerçek olmayan – Hayvanlar
 26- Yaşamak ile ilgili durumlar
 27- İngilizce Meslekler
 28- İnsan vücudu ve resimler
 29- Gece-Gündüz-Gün-Saat
 30- Kim-ne-nerede-hangi İngilizce soru kalıpları

 Genel Tekrar

4.KUR KONULARI

 31- Soru ve cevap-İngilizce Soru eki
 32- Kapalı-Açık-Yan yana-Düz-Bükük
 33- Yüze kadar İngilizce sayılar
 34- İnsanlar ve İngilizce konuşma
 35- Gitmek-Gelmek-Girmek-Çıkmak-Binmek-Uyumak
 36- Çeşitli İngilizce eylemler-Ulaçlar
 37- İngilizce Aile Fertleri
 38- Herkes-Birisi-Hiç kimse-Bir şey-Hiçbir şey
 39- Taşıtlarla ilgili İngilizce eylemler
 40- İngilizce İlgeç ve tümleçler

 Genel Tekrar

PREINTERMEDIATE (ORTA SEVİYE)

5.KUR KONULARI

 41- Matematiksel İngilizce işlemler
 42- Belirsiz ad tamlaması
 43- Şimdiki-Geçmiş-Gelecek zaman 2
 44- İngilizce Sayılar 2
 45- Dolaylı ve dolaysız İngilizce tümleçler
 46- Sıcak ve soğuk durumları
 47- İngilizce Cisimler
 48- Mobilya-Giysi ve müzik aletleri
 49- Biraz-Çok-Daha çok-Daha az
 50- İnsan hareketleri
 51- Birinci tekil ve çoğul İngilizce şahıslar

 Genel Tekrar

6.KUR KONULARI

 52- Sahip olmak
 53- Şimdiki-Geçmiş-İngilizce Gelecek Zaman
 54- İnsan Tasvirleri-İngilizce İşaret sıfatları
 55- Birim ve takımlar
 56- Artık-ne-ne de-olumsuz fiil kalıpları
 57- İngilizce Eylemler-şimdiki zaman
 58- İngilizce Özel adlar
 59- Zamanlara İngilizce genel bakış,
 60- Birim ve takımlar devamı
 61- Yalnız-kalabalık-İngilizce Edilgen eylemler
 62- İngilizce Meslekler 2
 
 Genel Tekrar

7.KUR KONULARI

 63- Adlarda yönelme ve çıkma
 64- Genellikle
 65- İngilizce Mevsimler -2
 66- Hepsi-Bazı-Çoğu-Hiçbiri
 67- Hiçbiri-Her ikisi
 68- Şekiller-Yer ile ilgili İngilizce ilgeçler
 69- Boş ve dolu
 70- Alt-Üst-Aşağı-Yukarı
 71- İngilizce Eylemlere Devam
 72- İngilizce Fiil Çekimi-Birinci tekil ve çoğul
 73- Hızlı-Yavaş

 Genel Tekrar

8.KUR KONULARI

 74- İngilizce Sıra sayıları
 75- Olumlu ve olumsuz İngilizce cümleler
 76- Benzemek-Hemen hemen hepsi
 77- Ülkeler ve İngilizce coğrafyalar
 78- Sokak ve kaldırımlar
 79- Giysiler-Evcil hayvanlar
 80- İngilizce Karşılaştırma-Üstünlük
 81- Yakınlık-Uzaklık
 82- İngilizce İş yerleri-İlgeçler
 83- Yol tarifi-Nasıl gidilir
 84- İngilizce Eylemlere devam

 Genel Tekrar

INTERMEDIATE (İLERİ SEVİYE)

9.KUR KONULARI

 85- İngilizce Karşılaştırma-Aynı-Farklı
 86- İngilizce Soru ve cevaplar-İngilizce Soru Zamirleri
 87- Sık sık nadiren
 88- Resmi ve gayri resmi İngilizce adres formları
 89- Yaşam-ölüm-uyuma-hayal görme-düşünme
 90- İngilizce Kişi zamirleri-Tekil – Çoğul
 91- İhtiyaç istek - Dolaylı ve dolaysız İngilizce ilgeçler
 92- Beğenme-Seçme-Teklif etme-Sorma
 93- İngilizce Ofis aktiviteleri ve İngilizce terminoloji
 94- İngilizce Yardımcı Fiiller-Yardım isteme

 Genel Tekrar

10.KUR KONULARI

 95- Eylemler-Yazma-Yeme-Yıkama
 96- Günlük İngilizce Konuşmalar
 97- Yolculuk ve taşıma
 98- Çamaşır yıkama: Kurulama-katlama-giyme
 99- Mutfakla ilgili terimler
 100- İngilizce Edilgen çatı-Şimdiki-Geçmiş-Gelecek zaman
 101- Yıkanma-Giyinme-Temizlenme
 102- İngilizce Ölçüler 1:Uzunluk-Ağırlık-Ses-Isı-Mesafe
 103- İngilizce Ölçüler 2:Sıcaklık-Hız-Mesafe-Zaman
 104- Tanışma-İngilizce Konuşma-İngilizce telefon konuşmaları

 Genel Tekrar

11.KUR KONULARI

 105- İngilizce Sorular-İstekler
 106- Zamanlar içinde İngilizce Edilgen Çatı
 107- Giyim-Meslekler-Aktiviteler
 108- Jestler-Duruşlar ve fiziksel durumlar
 109- Giriş Çıkış-Açma kapama-Terk Etme-Dönme
 110- Basit İngilizce fiziksel hareketler
 111- Araçlar ve trafik işaretleri
 112- İngilizce Soru ve cevaplar-Tüm İngilizce zamanlar
 113- Zarar Görme – Kötüleşme
 114- İyi-kötü-Başlangıç son-Doğru yanlış

 Genel Tekrar

12.KUR KONULARI

 115- Daima-Bazen-Hiçbir zaman-Sıklık-Nadiren
 116- İngilizce İlgi alanları
 117- Bankacılık ile ilgili İngilizce işlemler
 118- Dönüşlü İngilizce Fiiller İngilizce tanımları
 119- İnsan ve hayvan sesleri
 120- İngilizce Emir kipleri-Ünlemler
 121- Yemek içme
 122- Sorular-Hayvan sınıfları ve İngilizce yapılar
 123- Dilek kipi-İngilizce Yardımcı cümleler
 124- Cinsiyete göre İngilizce canlı sınıflandırması

 Genel Tekrar

UPPER INTERMEDIATE (GELİŞMİŞ SEVİYE)

13.KUR KONULARI

 125- Yapabilme-yapamama
 126- Yeni İngilizce eylemler
 127- Alışveriş-dükkan-fiyat-değer
 128- Yeme-yemek hazırlama
 129- Markette İngilizce alışveriş
 130- İngilizce Hızlı konuşma-İngilizce heceleme
 131- Sıralı İngilizce eylemler-araba yolculuğu
 132- Nesnelere yönelik İngilizce istek cümleleri
 133- Uygun görme-uygun görmeme
 134- Karşıtlar-unutma-hatırlama-kaybetme-bulma

 Genel Tekrar

14.KUR KONULARI

 135- Kazanma-kaybetme,
 136- Duyu organları ile ilgili,
 137- Geçmiş-şimdiki-gelecek zaman 4
 138- Hastalıklar-sağlık ile ilgili meslekler,
 139- İngilizce Yardımcı fiiller,
 140- İngilizce Edilgen çatı,
 141- Geometri-açı-düzlem-kesir-yüzde,
 142- Doktora kontrole gitme,
 143- Savaş ve silahlar,
 144- Tamamlanmış İngilizce eylemler

 Genel Tekrar

15.KUR KONULARI

 145- Duygular ve İngilizce ifadeler
 146- Takvim-günler-aylar
 147- Etken İngilizce fiiller-irade ile yapılan
 148- Milletler ve bu millete ait olanlar
 149- İngilizce Eğitim ve İngilizce sınıflar
 150- Önce ve sonra
 151- Ülkeler arası İngilizce anlaşmalar
 152- Eğitim ile ilgili İngilizce kavramlar
 153- İngilizce Coğrafya
 154- Gayret başarı-başarısızlık

 Genel Tekrar

16.KUR KONULARI

 155- İngilizce Hava durumu ve uygun giysiler
 156- Dışarıda yeme-garsonla İngilizce diyalog
 157- İngilizce Aşk ve evlilik
 158- İngiliz mimarisi
 159- Güvenlik-İngiltere kanunları
 160- Siyasi İngiliz coğrafyası
 161- İngilizce Ünlü isimler
 162- Olanak ve olanaksızlık
 163- İngilizce Tanımlama ve İngilizce ifade sözcükleri
 164- İngilizce Zaman anlatımı

 Genel Tekrar ve kurs sonu

Tüm İngilizce (Amerikan İngilizcesi) seviyelerini tamamlayan öğrencilerimiz artık Amerika Birleşik Devletlerinde eğitim ve yaşama hazır hale gelmiş bireylerdir. Uluslararası arenada geçerli İngilizce seviyelerini kanıtlamak isteyen tüm katılımcılarımız dilerlerse dil okulumuzda dilerlerse Amerika Birleşik devletlerindeki dil okullarımızda TOEFL eğitimlerine ve akabinde TOEFL sınavlarına rahatça katılabilirler.

İzmir İngilizce (Amerikan aksanı) Kurs Ücretleri / Fiyatları

Dil okulumuzda ayrıca İngilizce kursunu özel ders konseptinde de vermekteyiz. Özel ders için sınıfta maksimum 3 kişi bulunmaktadır. 1 kişilik özel ders fiyatımız 100 TL olup, 2 kişilik mini grupta %25 indirimle kişi başı 75 TL, 3 kişilik grupta %40 indirimle kişi başı 60 TL olarak fiyatlandırılmaktadır. Butik ders konseptinde 1 ders saat süresi 60 dk'dır, İngilizce özel dersini dilediğiniz gün ve saatte ister işyerinizde isterseniz İngilizce dil kursumuzda alabilirsiniz. Özel derslerde az kişiyle eğitim verildiği için grup derslerinde belirtmiş olduğumuz 1 konu = 1 saat ilerleme hızından çok daha fazla hızlı gelişim sağlanmaktadır.

Eğitim materyallerini, Londra - New York - Miami'de bulunan partner dil okullarımızdan ve Barnes & Noble, Waterstones, Foyles gibi dünyaca ünlü kitap mağazalarından karşılıyor, direkt metod farkı ile öğrencilerimize Amerikan aksanı ile İngilizce konuşmayı öğretiyoruz. Bu sayede öğrencilerimizin yazılı ve sözel İngilizce (Amerikan aksanı) iletişim becerilerilerini geliştiriyoruz. İzmir'deki İngilizce (Amerikan aksanı) kursumuzda İngilizce (Amerikan aksanı) eğitimi almayı düşünen katılımcılarımızın yabancı diller departmanımızdan randevu almaları gerekmektedir.

Amerika New York, Miami, Boston, San Francisco, Los Angeles, San Diego ve diğer eyaletlerde, İngiltere Londra, Cambridge, Oxford, Brighton, Bournemouth, Manchester ve diğer şehirlerde İngilizce Dil Eğitimi, İngilizce Dil Kursları

Birinci seviyeyi bitiren her katılımcımız arzu ederse Amerika'da bulunan ve Amerikan İngilizcesi verilen dil okullarımızda İngilizce eğitimi alabilirler. Amerika Birleşik Devletlerinde başta New York, Boston, Miami, San Francisco, Los Angeles ve San Diego olmak üzere tüm eyalet ve başlıca şehirlerinde Federa
l Hükümet onaylı dil okullarımıza 25 yıllık yurtdışı eğitim tecrübemizle öğrencilerimizi yerleştiriyoruz. Öğrencilerimiz aile yanında konaklayabildikleri gibi yurtlarda da konaklayabilirler. Yurtdışı eğitim departmanımız A'dan Z'ye tüm vize ve yerleştirm işlemlerini öğrencimiz adına takip eder.