WorldMap

Farsça (Persian)

İzmir'de Farsça (Persian) Kursu

Dünya'nın, ekonomik ve kültürel anlamda taşıdığı potansiyel ve sahip olduğu tarih ile önemli ülkelerinden biri olan İran'ın resmi dili, aynı zamanda Afganistan ve Tacikistan'ın konuştuğu bir dildir.

Yapı bakımından bükümlü bir dil olan Farsça; Kuzey Afrika, Mısır, Suriye gibi lehçeleri ve bunun yanında etkileyici fonetik ve tonasyonu ile dünya dilleri arasında önemli bir yere sahiptir.

Firdevsi, Ömer Hayyam ve Mevlana gibi İslam ve düşünce dünyasının önemli şahsiyetleri eserlerini bu dilde kaleme almışlardır

Türkçe'ye de yaklaşık 1000 civarında sözcük ihraç etmiş olan bu şiirsel dil, her geçen gün artan ekonomik ilişkilerle birlikte önemini katlamaktadır.

İzmir'de Farsça kursunu Direk Metod farkı ile alın, Farsçanızla fark yaratın.

Farsça öğrendikçe dünyayla iletişime geçin. Temel kelime bilgisi ve gerekli dilbilgisi yapısının temelini atın. Seyahat, alışveriş gibi sosyal etkileşimlerin tadını çıkarmak ve fikirlerinizi, görüşlerinizi paylaşmayı öğrenmek için Farsça dil becerilerinizi geliştirin.

Farsça öğrenme ipuçları

    * Farsça soldan sağa yazılan rakamlar dışında, sağdan sola yazılır ve okunur.
    * Farsça’da belirli sesli harfler genellikle yazılmaz.  Direct Method cümlenin içindeki metinden nasıl karar vereceğinizi öğrenmenize yardım edecektir.
    * Farsça konuşan kişiler genellikle cümlenin öznesini kullanmazlar.
    * Bir kelimenin içinde vurgunun yeri kelimenin anlamını aksettirmek için önemlidir. Direct Method konuşma, faydalı egzersizler ve düzeltici geri bildirimlerle doğru telaffuzu sağlamanıza yardımcı olacaktır.
    * Pek çok Farsça harfinin şekli kelimenin başında, ortasında veya sonunda olmasına göre değişir.
    * Farsça’da büyük ya da küçük harf yoktur.
    * Farsça’da,konuşan kişinin yaşına veya konuşulan kişiyle ilişkisine bağlı olarak,  başkalarına hitap etmenin resmi ya da gayri resmi yolları vardır.
    * Farsça’da rakamlar değiştirilmiş Hindu numaralarıdır.
    * Farsça’da kelimeler eril ve dişil olarak kategorize edilmezler. Bayan ve erkek 3. tekil şahıs için ayrı kelimeler yoktur.
    * Farsça fiillerin geçmiş zamanda; yakın zamanda tamamlanmış ve uzun süre önce tamamlanmış eylemleri biçimlendirmek dahil olmak üzere; pek çok biçimi vardır.

VIP Konseptinde Farsça Eğitim

İzmir'de Farsça kursunu Direk Metod farkı ile alın, Farsçanızla fark yaratın. İzmir Farsça Kursu için en güvenilir adres Ege Lisan dır. Kurumumuzda Farsça eğitimi VIP konseptinde verilmektedir.

Farsça kursu - Birinci Seviye

Temel kelime bilgisi ve gerekli dilbilgisi yapısının temelinin atın. Farsça öğrenmeye ve konuşmaya başlamak için kendinize güvenin. Selamlaşma ve tanışmalar, basit soru ve cevaplar, alışveriş ve daha pek çok şeyi içeren temel konuşma becerilerine hakim olun.

Bu seviye sizin:

    * temel kelime bilgisi ve dilin temel bilgilerini geliştirmenize
    * doğru yazabilmenize
    * yazılı bir metin olmadan konuşabilmenize
    * öğrendiklerinizi aklınızda tutmanıza
    * Farsça  okuyup anlamanıza

yardımcı olacaktır.

Bazı konular şunları içermektedir:

    * yaş, aile ilişkileri, evde kullanılan eşyalar
    * tanışma ve selamlaşmalar
    * günün belli zamanları ve takvimle ilgili terimler
    * satın alma ve satış

İzmir Farsça kursu denildiğinde en doğru adres İzmir de Ege Lisan'dır.

Farsça Kursu - İkinci Seviye

Birinci seviyede kelime bilgisi ve gerekli dil yapısını geliştirdikçe her şeyi Farsça  düşünüp, işlerinizi Farsça  idare edin. Yön tarif etme, yön sorma, zamanı söyleme, dışarıda yemek yeme, temel sosyal etkileşimler gibi çevrenizle ilgili konuşmayı öğrenin.

Bu seviye sizin

    * orta-düzey konuşma becerilerini öğrenmenize
    * doğru yazabilmenize
    * yazılı bir metin olmadan konuşabilmenize
    * öğrendiklerinizi aklınızda tutmanıza
    * Farsça okuyup anlamanıza

yardımcı olacaktır.

Örnek konular şunları içerir:

    * gidilecek yerler, yönler,  mekanlar, zamanı söyleme
    * geçmiş ve gelecek zamanlar
    * mektup yazma ve kibarca ricada bulunma
    * kutlamalar, yemek öğünleri
    * duygular

İzmir Farsça kursu denildiğinde en doğru adres İzmir de Ege Lisan'dır.

Farsça Kursu - Üçüncü Seviye

Birinci ve ikinci seviyede geliştirilen Farsça temel bilgileri ve Farsça  konuşma becerilerine dayanarak dünyaya bağlantıya geçin.

Bu seviye sizin

    * ileri düzey konuşmalar yapabilmenize
    * fikir ve görüşlerinizi paylaşmanıza, duygularınızı ifade etmenize ve günlük hayat iş hayatı ve güncel olaylar hakkında konuşmayı öğrenmenize
    * Farsça’da akıcı olmaya doğru ilerlemenize

yardımcı olacaktır.

Örnek konular şunları içerir:

    * duygular ve hayatın dönüm noktaları
    * düşünce ve değerlendirmeler
    * para değişimi ve işlemleri

siyaset, medya, iş hayatı ve dinle ilgili terimler

İzmir Farsça kursu denildiğinde en doğru adres İzmir de Ege Lisan'dır.

İzmir Farsça Kurs Ücretleri / Fiyatları

Dil okulumuzda Farsça Kursunu butik dershane konseptinde vermekteyiz. Sınıflar maksimum 3 kişiliktir. 1 kişilik özel ders fiyatımız 100 TL olup, 2 kişilik mini grupta indirimle kişi başı 60 TL, 3 kişilik grupta indirimle kişi başı 50 TL olarak fiyatlandırılmaktadır. Butik ders konseptinde 1 ders saat süresi 60 dk'dır, Farsça eğitimini anadili Farsça olan öğretmenler ya da profesyonel Türk eğitmenler tarafından vermektedir. Kurs saatleri dilediğiniz gün ve saatte ister işyerinizde isterseniz dil kursumuzda alabilirsiniz. Sınıfta az kişi ile Farsça eğitimi verildiği için standart kurslara oranla çok daha hızlı, kişiye özel ve verimli ilerleme sağlıyoruz. Eğitim materyallerini, Londra - New York ve İran'da bulunan partner dil okullarımızdan ve Barnes & Noble, Waterstones, Foyles gibi dünyaca ünlü kitap mağazalarından karşılıyor, direkt metod farkı ile öğrencilerimize Farsça konuşmayı öğretiyoruz. Bu sayede öğrencilerimizin yazılı ve sözel Farsça iletişim becerilerilerini geliştiriyoruz. İzmir'deki Farsça kursumuzda Farsça eğitimi almayı düşünen katılımcılarımızın yabancı diller departmanımızdan randevu almaları gerekmektedir.

İran ve Londra'da Farsça Dil Eğitimi, Farsça Dil Kursu

A2 seviyesine ulaşan her katılımcımızı arzu ederlerse İran ve Londra'da bulunan Farsça dil okulları ve enstitülerinde 25 yıllık yurtdışı eğitim tecrübemizle yerleştirebiliyoruz. İran ve Londra'da Farsça kurslarında eğitim aldığınız süre içinde ister Londra'da yaşayan İranlı ya da İran'da yaşayan İranlı ailelerin yanında isterseniz Londra'daki yurtlarımızda barınmanızı sağlayabiliyoruz. Yurtdışı eğitim servisimiz, A'dan Z'ye tüm vize işlemlerinizi takip eder, uygun uçuşları sizlere bildirir ve sizleri İran ve Londra'daki dil okullarımıza yerleştirir. Tüm yurtdışı Farsça dil okulları fiyat skalası ve Londra ya da İran'da yaşam giderlerini yurtdışı eğitim ofislerimizden öğrenebilirsiniz.