WorldMap

Tagalog (Filipin Dili)

Tagalog (Filipin Dili / Filipince) Kursu İzmir

Tagalog, İngilizce ile birlikte 1987 Filipinler Anayasasına göre Filipinler'de kullanılan ulusal ve İngilizce'nin yanı sıra resmî dillerden biridir.

13 Kasım 1937 tarihinde verilen kararla  Tagalogca'yı temelini alan yeni ulusal dili seçmişti. 1961'de bu yeni dile "Pilipino" olarak adlandırıldıktan sonra 1972 Anayasasıyla "Filipino"'ya değiştirildi.

Günümüzde Filipince Filipinler'in ulusal ve eğitim dili olup medyada da kullanılmaktadır.

Filipin dilini öğrendikçe dünyayla iletişime geçin. Temel kelime bilgisi ve gerekli dilbilgisi yapısının temelini atın. Seyahat, alışveriş gibi sosyal etkileşimlerin tadını çıkarmak ve fikirlerinizi, görüşlerinizi paylaşmayı öğrenmek için Filipin dil becerilerinizi Direkt Metod ile geliştirin.

İzmir'de Filipince kursunu Direk Metod farkı ile alın, Filipincenizle farklı bir birey olarak fark yaratın.

VIP Konseptinde Tagalog (Filipin Dili / Filipince) Eğitimi

İzmir'de Tagalog (Filipin dili / Filipince) kursunu Direk Metod farkı ile alın, Tagalog (Filipin dili / Filipince) ile fark yaratın. İzmir Tagalog (Filipin dili / Filipince) Kursu için en güvenilir adres Ege Lisan dır. Kurumumuzda Tagalog (Filipin dili / Filipince) eğitimi standart kurslardan farklı olarak VIP konseptinde verilmektedir.

Filipin dili (Tagalog) öğrenme ipuçları

    * Filipin dilinde alfabenin çoğu harfinin kolay okumayı öğretmeyi sağlayan sadece bir tane benzer sesi vardır.
    * Sesli sesler Filipin dili kelimelerinde birleştirilmemiştir. 2 tane sesli harf beraber göründüğünde her biri farklı bir hece olarak telaffuz edilir. Örneğin; babae (kadın ) ‘ba-ba-e’ olarak telaffuz edilir.
    * Filipin dili kök kelimelere birleştirilmiş ekler kullanır. Ekler kelimenin anlamını belirler. Örneğin ;

yiyeceğim
kakain

yiyorum
kumakain

yedim.
kumain

    * Filipin dili edatlarını (ilgeç) öğrenmek sadace ‘ nasa ‘ ve ‘ sa ‘ olarak 2 tane edat   (ilgeç ) olduğundan dolayı kolaydır.
    * Kısaltmalar Filipin dilinde yaygın olarak kullanılır. Örneğin ;

pula na libro (kırmızı kitap) ‘pulang libro’ haline gelir.

bata na lalaki (genç erkek) ‘batang lalaki’ haline gelir.

    * Filipin dili konuşanlar yabancılarla ve yaşlı kişilerle konuşurken kibar konuşma diline başvurular. ‘po’ kelimesinin ya da çoğul zamirlerinin kullanımı saygıyı göstermenin yaygın yoludur.
    * Evet ya da Hayır olarak cevaplandırılabilecek sorular sorulduğu zaman ‘ ba ‘ belirtici kullanılır. Direct Method soru sormak için bu önemli kelimenin kullanımını size öğretecektir.

Filipin dilinde sayılar için kullanılacak kelimeleri öğrenmeye ek olarak, zamanı söylemek için kullanılan, 1’den 12’ye kadar olan İspanyolca kelimeleri de öğreneceksiniz

Birinci Seviye

Temel kelime bilgisi ve gerekli dilbilgisi yapısının temelinin atın. Filipin dili öğrenmeye ve konuşmaya başlamak için kendinize güvenin. Selamlaşma ve tanışmalar, basit soru ve cevaplar, alışveriş ve daha pek çok şeyi içeren temel konuşma becerilerine hakim olun.

Bu seviye sizin:

    * temel kelime bilgisi ve dilin temel bilgilerini geliştirmenize
    * doğru yazabilmenize
    * yazılı bir metin olmadan konuşabilmenize
    * öğrendiklerinizi aklınızda tutmanıza
    * Filipin dilinde  okuyup anlamanıza

yardımcı olacaktır.
 
Bazı konular şunları içermektedir:

    * yaş, aile ilişkileri, evde kullanılan eşyalar
    * tanışma ve selamlaşmalar
    * günün belli zamanları ve takvimle ilgili terimler
    * satın alma ve satış

İkinci Seviye

Birinci seviyede kelime bilgisi ve gerekli dil yapısını geliştirdikçe her şeyi Filipin dilinde  düşünüp, işlerinizi Filipin dilinde  idare edin. Yön tarif etme, yön sorma, zamanı söyleme, dışarıda yemek yeme, temel sosyal etkileşimler gibi çevrenizle ilgili konuşmayı öğrenin.

Bu seviye sizin

    * orta-düzey konuşma becerilerini öğrenmenize
    * doğru yazabilmenize
    * yazılı bir metin olmadan konuşabilmenize
    * öğrendiklerinizi aklınızda tutmanıza
    * Filipin dilinde okuyup anlamanıza

yardımcı olacaktır.

Örnek konular şunları içerir:

    * gidilecek yerler, yönler,  mekanlar, zamanı söyleme
    * geçmiş ve gelecek zamanlar
    * mektup yazma ve kibarca ricada bulunma
    * kutlamalar, yemek öğünleri
    * duygular

Üçüncü Seviye

Birinci ve ikinci seviyede geliştirilen Filipin dilinin temel bilgileri ve Filipin dilinde  konuşma becerilerine dayanarak dünyaya bağlantıya geçin.

Bu seviye sizin

    * ileri düzey konuşmalar yapabilmenize
    * fikir ve görüşlerinizi paylaşmanıza, duygularınızı ifade etmenize ve günlük hayat iş hayatı ve güncel olaylar hakkında konuşmayı öğrenmenize
    * Filipin dilinde akıcı olmaya doğru ilerlemenize

yardımcı olacaktır.

Örnek konular şunları içerir:

    * duygular ve hayatın dönüm noktaları
    * düşünce ve değerlendirmeler
    * para değişimi ve işlemleri
    * siyaset, medya, iş hayatı ve dinle ilgili terimler

İzmir Tagalog (Filipin Dili / Filipince) Kurs Ücretleri / Fiyatları

Dil okulumuzda Tagalog (Filipin Dili / Filipince) kursunu butik dershane konseptinde vermekteyiz. Sınıflar maksimum 3 kişiliktir. 1 kişilik özel ders fiyatımız 100 TL olup, 2 kişilik mini grupta indirimle kişi başı 60 TL, 3 kişilik grupta indirimle kişi başı 50 TL olarak fiyatlandırılmaktadır. Butik ders konseptinde 1 ders saat süresi 60 dk'dır, Tagalog (Filipin Dili / Filipince) eğitimini anadili Tagalog (Filipin Dili / Filipince) olan ya da profesyonel Türk öğretmenler vermektedir. Kurs saatleri dilediğiniz gün ve saatte ister işyerinizde isterseniz dil kursumuzda alabilirsiniz. Sınıfta az kişi ile Tagalog (Filipin Dili / Filipince) eğitimi verildiği için standart kurslara oranla çok daha hızlı, kişiye özel ve verimli ilerleme sağlıyoruz. Eğitim materyallerini, Londra - New York - Manila ve Cebu'da bulunan partner dil okullarımızdan ve Barnes & Noble, Waterstones, Foyles gibi dünyaca ünlü kitap mağazalarından karşılıyor, direkt metod farkı ile öğrencilerimize Tagalog (Filipin Dili / Filipince) konuşmayı öğretiyoruz. Bu sayede öğrencilerimizin yazılı ve sözel Tagalog (Filipin Dili / Filipince) iletişim becerilerilerini geliştiriyoruz. İzmir'deki Tagalog (Filipin Dili / Filipince) kursumuzda Tagalog (Filipin Dili / Filipince) eğitimi almayı düşünen katılımcılarımızın yabancı diller departmanımızdan randevu almaları gerekmektedir.

Filipinler - Cebu ve Manila'da Tagalog (Filipin Dili / Filipince) Eğitimi

A2 seviyesine ulaşan her katılımcımızı arzu ederlerse Tagalog (Filipin Dili / Filipince) bulunan Tagalog (Filipin Dili / Filipince) okullarımıza 25 yıllık yurtdışı eğitim tecrübemizle yerleştirebiliyoruz. Tüm yurtdışı Tagalog (Filipin Dili / Filipince) okulları fiyat skalası ve Filipinler'de yaşam giderlerini sizlere bildirebiliriz. Bunun için yabancı diller departmanımızdan bilgi alabilirsiniz.