WorldMap

Korece

İzmir'de Korece Kursu

Korece, Güney ve Kuzey olmak üzere ikiye ayrılmış olan Kore'nin resmi dilidir. Korece'nin en temel özelliği, yazı karakterleri olarak Çince üzerine temellendirilmiş olmasıdır.

Nispeten izole bir yapıya sahip olan Kuzey Kore'nin aksine Güney Kore hızla dünya ekonomisine entegre olmuş ve dünyanın sayılı teknoloji ülkelerinden biri haline gelmiştir.

Bu noktada hem bilişim hem de otomotiv firmaları ile Türkiye'de ve dünyada yatırımları olan bir ülkenin dilini öğrenmek, kişisel gelişim ve kariyer anlamında fark yaratmanızı sağlayacaktır.
  
Korece öğrendikçe dünyayla iletişime geçin. Temel kelime bilgisi ve gerekli dilbilgisi yapısının temelini atın. Seyahat, alışveriş gibi sosyal etkileşimlerin tadını çıkarmak ve fikirlerinizi, görüşlerinizi paylaşmayı öğrenmek için Korece becerilerinizi Direkt Metod ile geliştirin.

İzmir'de Korece kursunu Direk Metod farkı ile alın, Korece nizle fark yaratın. İzmir Korece Kursu için en doğru adres Ege Lisan'dır.

Korece öğrenme ipuçları

    * Korece Hangul sözcük aralarında boşluk ile soldan sağa doğru yazılır.
    * ‘O’ ve ‘onlar ‘ zamirleri konuşma dilinde nadiren kullanılır. Ancak adlar ve ‘kadın’ ya da ‘erkek’ gibi yaygın isimlerinde kullanılır.
    *  Konuşma dilindeki içerikten açık bir şekilde anlaşılıyorsa Kore dilindeki cümlelerden özneler çoğunlukla çıkarılır.
    * ‘Sen ‘ ve ‘senin’ kelimelerinin kullanımı dışında Kore dilini konuşanlar kişiye adı ya da mesleği ile hitap ederler. Yabancılarla, ‘öğretmen’ kelimesi saygılı bir hitap şekli olara kullanılır.
    * Kore dili tema, özne ve nesne belirticisi olarak; cümle içinde kelimenin fonksiyonunu belirtmek için sonekleri kullanırlar. Direct Method bu belirleyicileri anlamanızı size öğretecektir.
    * Kore dilindeki resmiyet konuşan kişinin ilişkisine, yaşlarına ve sosyal hiyerarşideki pozisyonlarına göre belirlenir. Kore dilinde pek çok konuşma tarzı  olmasına rağmen, Direct Method size yetişkinler arasında kullanılan ilk karşılaşma, iş ile ilgili işlemler ve pek çok umumi konumlarda kullanılan  kibar konuşma tarzını öğretir.

Direkt Metod ile Korece Kurs ve Disiplini

İzmir'de Korece konuşma kursunu Direk Metod farkı ile alın, Korece dilinizle fark yaratın. İzmir Korece Kursu için Ege Lisan'a bugün ulaşın. Kurumumuzda Korece eğitimi standart kurslardan farklı olarak konuşma odaklı verilir.

Öğrencilerimize Özel Gelişmiş İnteraktif Seviye Belirleme Sınavı: Kursiyerimiz dilerse ücretsiz interaktif Korece seviye belirleme sınavına katılabilir. İnteraktif işletim sistemimiz 4 ana seviyede, 16 kur ve 164 sorudan oluşan 6 seçenekli bilgisayar destekli gelişmiş bir sınav sistemidir ve sadece Ege Lisan öğrencileri için özel hazırlanmıştır. Başka hiç bir eğitim kurumunda bulunmamaktadır. Sınav sonucunda öğrencimizin eksik olduğu konular tek tek saptanır ve kursumuzda bu eksikler giderilir. Seviye belirleme sınavı tüm öğrencilerimize ücretsiz yapılmaktadır.

izmir afganca, izmir almanca, izmir arapça, izmir çince, izmir danca, izmir danish, izmir dutch, izmir farsça, izmir filipince, izmir fransızca, izmir galce, izmir hollandaca, izmir ingilizce, izmir ispanyolca, izmir isveççe, izmir italyanca, izmir japonca, izmir korece, izmir latince, izmir lehçe, izmir NLP ile ingilizce, izmir polonyaca, izmir portekizce, izmir rusça, izmir swahili, izmir tagalog, izmir tayca, izmir vietnamca, izmir welsch, izmir yunanca kursKursunuzu Her Yere Yanınızda Götürün: Korece kursumuza kayıt olan her öğrencimiz için lisans bedelleri ödenmiş interaktif ödev, egzersiz ve çalışma yapabilecekleri bir arayüz kurulur. Bunun için her kursiyerimizin rahatça kullabileceği internet bağlantısı olan tercihen yanında taşıyabilecekleri laptop ve netbook yoksa masaüstü bir bilgisayara sahip olması gereklidir. Ege Lisan'da öğretmenlerimiz tarafından verilen eğitimin bir kopyası öğrencilerimize verilir. Böylece öğrencilerimiz kurs dışında da diledikleri zaman işyerinde, evde, tatilde ders tekrarı ve ödevleri yapma olanağı bulurlar, kurstan kopmazlar.

Kurs Devamlılığı ve Dijital Takip: Kurs öğretmenimizin ders dışında verdiği tüm interaktif ödev ve çalışmalar kursiyer tarafından bu platformlar üzerinde düzenli yapılır. Sistem, yapılan tüm sınav, egzersiz ve ödevlerin raporunu internet aracılığı ile bir kopyasını kursiyere, bir kopyasını Ege Lisan ve Bilgisayar Merkezine, bir tanesini de öğretmenimize düzenli olarak gönderir. Böylece öğrencimizin gelişimi, yaptığı uygulama ve ödevler hem yönetim hem de öğretmen tarafından günü gününe takip edilir.

Kurs Disiplini: Üzerine düşen ödev ve görevleri serbest zamanında 3 kez yerine getirmeyen ya da devamsızlığı %15 barajını aşan öğrencimiz önce uyarılır, tekrarında bir sonraki eğitim programına kadar kaydı dondurulur. Üçüncü bir ihmal durumunda ise kursla ilişiği kesilir. Profesyonel eğitimciler olarak bu şekilde disiplinize bir ciddi çalışma hem kursiyerin hem de kurumumuzun yararına olduğunu savunuyor ve inanıyoruz.

Ücretsiz Korece Seviye Belirleme

Belli bir Korece seviyesine sahip olan katılımcılarımız arzu ederlerse bilgisayar üzerinden 6 cevap seçenekli 164 sorudan oluşan interaktif seviye belirleme sınavına katılarak Korece seviyelerini ölçebilirler. Korece seviye belirleme sınavımız bedelsiz ve herkese açıktır. Ücretsiz Korece seviye belirleme sınavına katılmak için yabancı diller departmanımızdan randevu alabilirsiniz.

Korece Eğitim Programımız

Direkt metod farkı ile aşağıdaki ortak program çerçevesinde eğitim veriyoruz. Katılımcılarımız Korece kursuna kayıt olmadan önce kendi kişisel bilgisayarlarına lisans bedellerini ödediğimiz eğitim programını yüklüyor ve kurs haricinde hem işyerlerinde hem de evlerinde kendilerine verdiğimiz Korece alıştırma ve ödevlerini yapmalarını sağlıyoruz. Korece dil kursumuzda uyguladığımız eğitim programı, müfredat, kur ve konular aşağıdaki şekliyle işlenir. Her konu 1 ders saatinde öğrenciye sunulur. (Örneğin 84 konu = 84 ders saati)

ELEMENTARY (TEMEL SEVİYE)

1.KUR KONULARI

 1- İlk kelimeler
 2- Şimdiki zaman ve fiillere giriş
 3- Niteleme Sıfatları ve Ek Fiiller
 4- Sayılara Giriş
 5- Tekil Ve çoğul adlar ve şimdiki zaman
 6- Saatler ve sayılar
 7- Temel sorular ve yanıtları
 8- Yiyecek içecekler
 9- Giysiler
 10- Kim-ne-nerede-hangi soru kalıpları

 Genel Tekrar

2.KUR KONULARI

 11- Ad tümleci-Şimdiki zaman,İnsanlar ve hayvanlar-Durum Zarfları
 12- İnsanlar ve hayvanlar-Durum Zarfları
 13- Büyük ve küçük ad
 14- Biçim ve renkler-Karşılaştırma-Üstünlük
 15- Sağ ve sol-3. Tekil Şahıs
 16- Olumsuz eylemler
 17- Çoğul şahıslar
 18- Birkaç edat daha
 19- İnsan vücudu-Baş-El-Yüz-Ayak
 20- Şimdiki-Geçmiş ve Gelecek Zaman

 Genel Tekrar

3.KUR KONULARI

 21- İnsanları betimleyen sıfatlar
 22- Nicelik bildiren sıfatlar
 23- Giysiler,İçeride ve dışarıda durumları
 24- Renkler-Sayılar
 25- Gerçek ve gerçek olmayan – Hayvanlar
 26- Yaşamak ile ilgili durumlar
 27- Meslekler
 28- İnsan vücudu ve resimler
 29- Gece-Gündüz-Gün-Saat
 30- Kim-ne-nerede-hangi soru kalıplar

 Genel Tekrar

4.KUR KONULARI

 31- Soru ve cevap-Soru eki
 32- Kapalı-Açık-Yan yana-Düz-Bükük
 33- Yüze kadar sayılar
 34- İnsanlar ve konuşma
 35- Gitmek-Gelmek-Girmek-Çıkmak-Binmek-Uyumak
 36- Çeşitli eylemler-Ulaçlar
 37- Aile Fertleri
 38- Herkes-Birisi-Hiç kimse-Bir şey-Hiçbir şey
 39- Taşıtlarla ilgili eylemler
 40- İlgeç ve tümleçler

 Genel Tekrar

PREINTERMEDIATE (ORTA SEVİYE)

5.KUR KONULARI

 41- Matematiksel işlemler
 42- Belirsiz ad tamlaması
 43- Şimdiki-Geçmiş-Gelecek zaman 2
 44- Sayılar 2
 45- Dolaylı ve dolaysız tümleçler
 46- Sıcak ve soğuk durumları
 47- Cisimler
 48- Mobilya-Giysi ve müzik aletleri
 49- Biraz-Çok-Daha çok-Daha az
 50- İnsan hareketleri
 51- Birinci tekil ve çoğul şahıslar

 Genel Tekrar

6.KUR KONULARI

 52- Sahip olmak
 53- Şimdiki-Geçmiş-Gelecek Zaman
 54- İnsan Tasvirleri-İşaret sıfatları
 55- Birim ve takımlar
 56- Artık-ne-ne de-olumsuz fiil kalıpları
 57- Eylemler-şimdiki zaman
 58- Özel adlar
 59- Zamanlara genel bakış,
 60- Birim ve takımlar devamı
 61- Yalnız-kalabalık-Edilgen eylemler
 62- Meslekler 2
 
 Genel Tekrar

7.KUR KONULARI

 63- Adlarda yönelme ve çıkma
 64- Genellikle
 65- Mevsimler -2
 66- Hepsi-Bazı-Çoğu-Hiçbiri
 67- Hiçbiri-Her ikisi
 68- Şekiller-Yer ile ilgili ilgeçler
 69- Boş ve dolu
 70- Alt-Üst-Aşağı-Yukarı
 71- Eylemlere Devam
 72- Fiil Çekimi-Birinci tekil ve çoğul
 73- Hızlı-Yavaş

 Genel Tekrar

8.KUR KONULARI

 74- Sıra sayıları
 75- Olumlu ve olumsuz cümleler
 76- Benzemek-Hemen hemen hepsi
 77- Ülkeler ve coğrafyalar
 78- Sokak ve kaldırımlar
 79- Giysiler-Evcil hayvanlar
 80- Karşılaştırma-Üstünlük
 81- Yakınlık-Uzaklık
 82- İş yerleri-İlgeçler
 83- Yol tarifi-Nasıl gidilir
 84- Eylemlere devam

 Genel Tekrar ve kurs sonu

İzmir Korece Kursu için en doğru adres Ege Lisan'dır.

İzmir Korece Kurs Ücretleri / Fiyatları

Dil okulumuzda Korece kursunu özel ders konseptinde de vermekteyiz. Özel ders için sınıfta maksimum 3 kişi bulunmaktadır. 1 kişilik özel ders fiyatımız 100 TL olup, 2 kişilik mini grupta indirimle kişi başı 60 TL, 3 kişilik grupta indirimle kişi başı 50 TL olarak fiyatlandırılmaktadır. 1 ders saat süresi 60 dk'dır, Özel Korece derslerini dilediğiniz gün ve saatte ister işyerinizde isterseniz Korece dil kursumuzda alabilirsiniz. Özel derslerde az kişiyle eğitim verildiği için grup derslerinde belirtmiş olduğumuz 1 konu = 1 saat ilerleme hızından çok daha fazla hızlı gelişim sağlanmakta ve belirtilen hedefe daha kısa sürede ulaşılmaktadır.

Korece eğitim materyallerini, Güney Kore Seul'de bulunan partner dil okullarımızdan ve New York - Londra Barnes & Noble, Waterstones, Foyles gibi dünyaca ünlü kitap mağazalarından karşılıyor, direkt metod farkı ile öğrencilerimize Korece konuşmayı öğretiyoruz. Bu sayede öğrencilerimizin yazılı ve sözel Korece iletişim becerilerilerini geliştiriyoruz. İzmir'deki Korece kursumuzda Korece eğitimi almayı düşünen katılımcılarımızın yabancı diller departmanımızdan randevu almaları gerekmektedir.

Güney Kore Seul'de Korece Dil Eğitimi, Güney Kore Dil Okulları

A2 seviyesine ulaşan her katılımcımızı arzu ederlerse Güney Kore Seul'de bulunan Korece dil okullarımıza 25 yıllık yurtdışı eğitim tecrübemizle yerleştirebiliyoruz. Güney Kore'deki Korece kurslarında eğitim aldığınız süre içinde ister Koreli ailelerin yanında isterseniz Kore'deki yurtlarımızda barınmanızı sağlayabiliyoruz. Yurtdışı eğitim servisimiz, A'dan Z'ye tüm yurtdışı çıkış işlemlerinizi takip eder, uygun uçuşları sizlere bildirir ve sizleri Kore'deki dil okulumuza yerleştirir. Tüm yurtdışı Korece dil okulu fiyat skalası ve Kore'de yaşam giderleri hakkında sizleri bilgilendirebiliriz. Bunun için yurtdışı eğitim birimimizden randevu almanız yeterlidir.