WorldMap

TOEFL

İzmir'de Toefl Kursu, İzmir Toefl Kursu için en güvenilir adres Ege Lisan ve Bilgisayar Merkezi'dir.

TOEFL (Test of English as a Foreign Language) : Ana dili İngilizce olmayan kişilerin, İngilizce seviyelerini ölçen, uluslar arası geçerliliği olan bir sınavdır. Merkezi New Jersey’de bulunan ETS tarafından dünyanın birçok yerinde, eş zamanlı olarak yapılır. TOEFL dünyada ve ülkemizde eğitim kurumlarında, bir çok kurum ve kuruluşlarda İngilizce Yeterlilik Belgesi olarak kullanılmaktadır. Computer-based bir sınavdır. Türkiye'de 85 ve üzeri, Amerika'da 90-95 üzeri puan kabul edilmektedir. Konuşma, okuma, yazma ve dinleme olmak üzere dört bölümden oluşmaktadır. 

Konuşma 30 dakika 6 soru
Yazma 60 dakika 2 soru
Dinleme 60 dakika 34-51 soru
Okuma 60 dakika 36-56 soru

Konuşma: Yüz yüze yapılan bir konuşma sınavı değildir. Akademik sorular içermektedir. 

Dinleme: Üç ya da dört parça içermektedir. Çoktan seçmeli sorular kullanılır. Dinleme sırasında not almanız soruları cevaplamanızda büyük bir artı sağlayacaktır. Dil bilgisi ve kelime bilgisi ölçülmektedir. 

Okuma: Üç ya da dört paragraftan oluşur. Çoktan seçmeli ve tablo doldurma sorularını içerir. Kelime bilgisi ölçülür.

Yazma: İki soru içermektedir. İlki dinleme ve okuma bölümleriyle ilişkilidir. İlk soruda dinlediklerini, okuduklarını destekleyen ya da karşı çıkan 150-200 kelime arası akademik bir metin yazmaları gerekmektedir. İkinci soru bağımsızdır. Herhangi bir konuda essay yazmaları gerekmektedir. 250+ kelimeden oluşmaktadır. Burada da dil bilgisi ölçülür.

Not: Eğer İngilizceniz Advanced seviyesinde ise 20 saatlik sınav stratejisi ağırlıklı birebir programlarımızdan faydalanabilirsiniz.

İzmir'de Toefl Kursu, İzmir Toefl Kursu için en güvenilir adres Ege Lisan ve Bilgisayar Merkezi'dir.